Yüksek Şuur Akademi

Yol, öğretmen ister; öğretmen akademi... Derneğimiz 2016'dan beri Yüksek Şuur Akademi ile yolu yolculuklarda ve birlikte öğreniyoruz. Ruhsal gelişimin dönüştürücü gücü olan akademiyi ağırlıklı olarak kendi içimizden yetişen öğretmenlerle, özgün içeriklerle yenilenen bir programla sunuyoruz.  Kadim bilgeliği tanımak, kendini bilmek, erginlenmek, özlerle buluşmak için bir araya geliyoruz. İçsel yolculuklarımız  "yol"da daha önde olanların geride kalanları beklemesiyle ve kendi içinde hiç durmayan akışlarıyla sürüyor.

Kendini Hatırlama Nedir?

Biz burada yeni bir şey öğrenmiyoruz. Güneşin altında söylenmemiş sözümüz yok. Sadece geldiğimiz yerleri hatırlamıyoruz. Henüz bedenimizi ve diğer kıyafetlerimizi giymediğimiz o ışıklı anlarımızı hatırlamıyoruz. Bunları biliyorduk; geldiğimizde unuttuk. Kendini hatırlamak, yeni şeyler öğrenmek ve yeni kıyafetler giymek değildir. Kendini hatırlamak, bildiklerimizi bilmemeye başlamaktır. Işık halimizi tekrar uyandırmaktır.

George Gurdjieff

George Ivanowich Gurdjieff, yirminci yüzyılın ilk yarısında ruhsal öğretmen ve yazar olarak adından söz ettirmiş öncü bir kişiliktir. Orta Asya, Mısır, Hindistan, Tibet ve Roma gibi merkezlere yolculuk eder.  

Gurdjieff insanlığın bir yanılsama içinde yaşadığını, kendi gerçeğinin farkında olmadığını söyler. Bunun için insanın kendisini oluşturan biyolojik ve psikolojik yapıyı bilmesi, kendi kendini o yapıların baskılarından kurtarması gerekir. Gurdjieff, insanın fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak gelişmesi gerektiğini söyleyen 4. Yol adlı öğretisini dersler, müzik, dans ve fiziki birleşimiyle ortaya koyar.

Yüksek Şuur Akademi Kayıt ve İletişim Formu

Enneagram Ne Demek?

Ennead’dan gelen Dokuzlular da denilen kozmolojik çalışma prensipleri; insanın döngüsel olarak devam eden izlenimlerin doğru merkezlere düşürülmesini gözleyen çalışma beninin yolunu tarif eder. İçsel dur teknikleri için hazır materyaller üretir. Kollektif şuurdan çekilen ortak deneyimlere seslenir. Kaynağı kadim uyanış okullarında bulunan, Gurdjieff’in ise Sarmoung kardeşliğinde karşılaştığı kozmolojik bir çizimden alıyor. Esas olarak Üç ve Yedi yasası ve oktavlara dayanan döngüsel kişilik tipolojilerinin fark edilmesi ile devam eden çalışma anlayış ve fikrinin geliştirilmesidir.

  • Wix Facebook page
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
  • Google Places Social Icon

Adres: :Asmalı Mescit Mah, Asmalı Mescit Cd. No: 19 D: 3 34437 Beyoğlu/İstanbul

T: +90 (212) 245 22 26

T: +90 (212) 245 22 01

E: info@yukseksuur.com

© 2019 Yüksek Şuur Bilimleri Derneği 

Bu site içeriğinin tamamı için, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 15.Maddesi uyarınca içeriğin kısmen veya tamamen kullanılması halinde eser sahibinin ve sitenin ismen belirtilmesi yasal olarak zorunludur.