• Wix Facebook page
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
  • Google Places Social Icon

Adres: :Asmalı Mescit Mah, Asmalı Mescit Cd. No: 19 D: 3 34437 Beyoğlu/İstanbul

T: +90 (212) 245 22 26

T: +90 (212) 245 22 01

E: info@yukseksuur.com

© 2019 Yüksek Şuur Bilimleri Derneği 

Bu site içeriğinin tamamı için, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 15.Maddesi uyarınca içeriğin kısmen veya tamamen kullanılması halinde eser sahibinin ve sitenin ismen belirtilmesi yasal olarak zorunludur.

Pazartesi Konferansları

Her Pazartesi saat 19:30'da Beyoğlu'nda gerçekleşen konferanslarımıza ücretsiz olarak katılabilirsiniz.  

Şubat Konferansları

Gelenek ve Modernite

Gelenek deneyimlenmiş inisiye yollarını, kadim bilgeliğin sözlü aktarımı ile doğrular. 

İç dünyaya giriş ve tesirleri alma, verme dengesini sağlamaktır asıl olan. 

İzlenimleri doğru gözlemekte anahtar yöntemdir..

Modernite de ve post modern bir dünya anlayışında,gelenek yerini yeni tekniklere bırakırken, hedef aslında  tesirleri daha derin algılar halinde alıp yönetmek üzere inisiyatif almakla ilgilidir.

İnisiye bu akışlarda ustalaşır,tesirin yapısına dokunmaz ama özel işaretlemeler yaparak,daha derin tefekkür halleri yaşar.

izlemek için

Konferanslar Hakkında

Her ayın Pazartesi günü 19:30  halka açık ücretsiz konferanslarımıza kayıt yaptırarak katılabilirsiniz. Varlığın günümüz ihtiyaçlarına ve yoluna ışık tutmaya çalışan konferanslarımızda kadim bilgeliğin, kendini bilmenin deneyimlerle örülmüş özgün anlatımlarını bulacaksınız.

 

Konferanslarımızda her ay özel bir tema ele alınır ve o ayın konferanslarında farkı başlıklar ile bu tema işlenir. Konferansların ilk 30-40 dk'lık bölümleri youtube üzerinden canlı olarak da izlenebilmektedir. Bazı konferanslarda ise yayın bittikten sonra mekanımıza katılan misafirlerimiz ile sohbet bir süre daha devam eder.  Dileyenler özel sorularını yayın sonrası sorabilmektedirler. 

Başkalarını Anlayabilmek

Başkalarında gördüğümüz parçaları tek tek kendi içimizde bulduğumuzda, anlayışın ışığı kalplerimize dolar. "Birlikte hissetmek" olan vicdanın sesi derinden seslenir; "Tek değilsin, yalnız değilsin, gördüğün hissettiğin, düşündüğün her şey sensin. Çokluktaki birliktir aradığın..."

Konferanslarımızdan Haberdar Olmak İçin...