Değişim ve Dönüşüm

İçinde iken bazı değerlerin farkına varılamıyor. Sıradan dünya işleri gibi görünüyor. An’da hakim olan bu kolaycılık, duygusal merkezimizin tam da o anda verimli, bağlı, sadakat içinde çalışmasına olasılık tanımıyor. İşte kendin üzerinde çalışmanın gücünün devreye gireceği an…?


Değişim ve dönüşüm her andır, bir sonraya asla bırakılmaz. Şu anda işlenmemiş verileri kullanarak zihinde kalmak, düşünme eyleminde yeni bir duruş, tavır üretememek bizi yorar ve kristalize olduğumuzu anlayamayız. Kardeşler birbirine güven içinde olmalıdır. Güven yoksa birlik oluşmaz. Umarım güveni sabote eden tavır ve tutumlar, bu bağlayıcı hal, köklere kadar inmez. Gül bahçelerini sarmaz. Hem de hasat zamanı… Dikkatin üzerinde dikkatte kalalım. Tanınan imkanların kıymetini bilelim.


Arınma, bir ütopya değil hepimizin bu hayatında karşılaşacağı bir gerçektir. Ruh gibi yaşamaya devam edersek, samimi olursak üzerimize yapışmış olan benleri görür ve bundan vazgeçeriz. Her şeye rağmen tavır ve tutumlarını değiştiremeyen, samimi olmayan, kendi ile uğraşmak yerine başkalarının öykülerinden malzeme üretmek tavırlarında olanlar varsa hızla dönüşmeleri, kendilerine gelmeleri gerekir. Yol sıcak, yol bildiğimiz ateş değil, yakmaya başladığında geride varlık denen şey de kalmayabilir…


Sağlıcakla Ruh’ta Kalın,