Hatırlamaya Doğru


Varlık dediğimiz olgu üzerinde çalışmalarda sonuç almaya ve hatırlamaya nasıl başlarız?  Mevcut bulunduğunuz ortamdan çıkarılacak mesajlar, okunacak işaretlerle simgeler açılıp sadeleştikçe görünür, bilinir oluyoruz.


Hangi dilden ulaştıysanız fark etmez kadim bilgi tek ve kanun halinde işler. Siz sadece varlığınızın yorumu ile ana kanuna ne kadar bağlı bir yürüyüş gerçekleştiriyorsanız, varlıksal yükümlülüğünüz o kadardır.Bu bahsettiğimiz işler kendini bilmek üzere önce lokal, sonra genel sonra kozmos sınırlarını aşan, hiçliğe, yokluğa giden adımlardır. Niçin kendini bilsin ki, bilmezse ne olur, yol onu bulur mu, gibi birçok sorur üretebiliriz.


Hatırlamak neydi, ”anımsamak” bir an içinde olan hareketleri, geri döndürmek, unuttuğumuzu tekrar çağırmak olan döngüsel adımların hepsi hatırlamaya aittir. Bunun içinde duygular, hareketler ve düşünce ile çalışan enerjilerin bir mekan oluşturarak varlığa santral gibi okumalar göndermesi devreyi tamamlıyor.


Hatırlamalar, bir an içinde başlayan spiral gibi birikerek eylemlerin içinde hedef ve amacı kanuna uygun olarak devam eden her izlenim kalkışmasında doğrular varlık tarafından doğrudan özle paylaşılıyor. Bizi geri dönmek ile ilgili fiil’de tutan bu kanunun açılımı… Yani, her ne biriktirmek üzere başladıysak bitirmek  üzere döngüselleştiriliyoruz. Dolayısıyla ana ilkeler üzerinden bir tek şey değil hatırlama süreci. Başlıca özelliğimizin çevresinde öbeklenmiş,her nasıl eylemeye kalkışmışsak o işin içinden kanuna ait olanından kendi yorumumuzu çıkartmaya başladığımız anda bazı temel kriterleri hatırlamaya başlıyoruz.


Başlıca özellik ve başlangıçlara verdiğimiz tepkilerle ortaya çıkamayan işleri yarım kalmaktan kurtaran detayları hatırlayıp enerjilerini tekrar o ana yollayınca açıkta sadece basit, yalın kendi gerçeğimiz kalıyor.Şimdi kısacık bu yazıdan önce yarım bıraktığımız işleri, eksik gördüğümüz şüpheli yönlerin enerjileri iade edilirse asıl ana hat üzerinden sadelikle manevralar imkanı başlıyor.

Sevgi denen ince maddeleri de burada giderek etkin kılınca neleri hatırlamamız gerekliliği ortaya çıkıyor.

Evet, ilk başlarda hoşlanmadığımız taraflar üzerinden çalışan bu mekanizma, giderek incelince ezoterizmdeki görünmeyen yardımları alana indirmeye ve karşılaştırmaya başlayınca bulmacalar çözülmeye başlıyor.İnsan bedeni olarak görünen son noktada varlık bu hale gelinceye kadarki olan gelişmelerden de sorumluluğunu üzerine alınca hatırlamalar hızlanır. Hatırlamak varlığın doğrularını aydınlatır. Ona özgürlük kazandırır ve başkalarını da bu  kaderin inmesini sağlamak için verici olmaya hazır kılar.Işığın kimyasında olan işleri kendine özgü formülleri hazırlayıp paylaşmaya, dağıtmaya hazır olunca hatırlamada üst kanunlar ve yüksek şuur varlıkları devreye girerek denklemi hızlandırırlar.Süre kısaltmaya ve daha yüksek engelleri aşmaya hazır olan aday kendi hatırlamasına sahip çıkar.


Seven ve sevilenin rollerinin daha iyi anlaşıldığı bu dönemler, mutluluk ve neşeyi mest edici hazlarla yüksek anlayışlara çıkartarak yolculuğu hafif kılarlar.Hatırlayalım, ışığın her yönü sonsuzluğa akar. Orada anlamlar için oluşmuş yeni dili konuşuruz.


Işıkla daha yakın,