Işığı Ekip Biçmenin Zamanı


Beklemeye ve takip etmenin sırası geldiğini düşündüğünüzde ilerlemeye dair bir düzeniniz varsa, tabii ki vardır, hayat dediğimiz örgü sizin bu ilişki ağına göre şekillenmeye başlar.Form biçim bağlantısında hareketi sağlayan görünmeyen enerjiler temel yasalara bağlıdır. Her şey bir birine bağlıdır. En zıt bileşenlerde bile kozmostan akan zorunluluk ve uyum dengelemiştir o mekanı.


Kendimiz hakkında bilebildiklerimiz gerçek ihtiyaçla çoğu zaman örtüşmez. Baktığınızda görebildiğiniz kısıtlı hale geçmiştir. Şuur kapasitesi olarak her şeyi anlamlandıran bilgiyi ve aradaki ilgiyi tam anlamıyla görebilmemiz için bize şimdiye kadar ne olduysa bu halin yarattığı hareket fikrini unutmamız, form ve biçim üretmeyen yeni bir anlayışa kavuşmak için yolu sürekli güncelleyen nötr hale dönüşmemiz gerekir.


İşte o zaman beni ve bizi objektif gözleyen hale bürünürüz ki halin gerçeği bize kendi yasalarını, ilkelerini birlikte getirir. Bu simyasal evlilik hali, an farkındalığının yüksek hıza ve yüksek şuurlara çıkışıyla devam eder. Sürdürebilmek liyakat işidir. Küresel zaman biriminde Şuur’un akan hızı bizi şu an yaptığımız işlerde vazife yükümlülüğüne doğru, insanlığa yardım etmeye doğru karşılık beklemeyen ince enerjilere dönüştürür.


Hızlanmanın basit sebepleri arasında mevcut düşünme şekillerini bırakmanın, yaradılışa hizmet etmenin sınırsız besleyen bilgisini, içsel tatları hatırlamaya başlarız ki dönüp bakmaya bile gerek kalmaz. Ayrılık, yalnızlık, hasret fikirleri buluşmanın mest edici formsuz birlik gerçeğine ait mekansızlıklar yaşatan yeni bir alana dahil olma, sevgi ile benliksiz olma deneyimini, benliklerin iptal olma halini yönetmeye başlarız. Kendi kitabından yazmayı okumayı benzeştiren ışığı almayı onu biriktirip yeniden ışık ekebilmeyi öğrenir ve öğretirsin.


Bu ürün başkaca tanımlara girmez tohumu görünmeyen tekliğin yasalarına ait özel tasarımlardır. Senin de bu yaratımlar da biricik katkıların olduğu tamlaşma hali önderlik eder. Fikirlerin içinden fikir doğurarak tohumlatmayı öğretiriz.

Topraklarımız bolluk ve berekete dönüşür ki, ışık ekmeyi ve biçmeyi öğrenmişizdir. Yani o kapılar açılmıştır, sadece girmeyi kararlaştırmak bize düşmüştür.

Şuurlarımızdaki bu arınma ile bilgiyi paylaştırma insanlığı mekansız an’ın içindeki tohum mekanlarına doğru davet etmek yükümlülüğümüzdür. Çözümü birlikte üretmek için şifalandığımız niyet ve dualarla yolun işaret edilmesine hep beraber evet diyebilmek mümkün şu an…

Işıkla daha yakın,