Merhamet ve Alçak Gönüllülük

Aslında varlık sahibi olduğu idraki gözlemleme aracını tek yönlü kullanmaktan vazgeçtiği an uyanış ile ilgili zaman döngüsünü dönüştürmeye başlar. Çünkü sorduğu nokta idraki kıyasın yaratıldığı öz’dür. Soru nedir, nasıl bir yoldan ulaşır ve muhatap olan hangi şuur katmanıdır? İşte bunlara ait detay da gözlem okunu sadece dışarı değil içe doğru yönelttiğimiz an hareket başlar. Şu an ne oluyor? Bu hissi tanıyorum, daha önce şöyle durumlarda karşıma çıkmıştı. İçimdeki ses şu an yaşamakta olduğum olayların dışında bir şeyler söylüyor diyerek başlayan öznel çalışma giderek derinlere farklı şuur sahalarındaki izlenimlerin maddelerini inceleyip emin olunan sonuçlardan arta kalanları temizlemeye bırakmaya başlar. Bırakmak… ince ince gelinen bu noktada her şeyin çok güçlü duyurulduğu, adeta manyetik alanın kripto çözücüsü kalp merkezinde ve enerjetik yayınında buluruz kendimizi.


Kalp çakrası ince tevazu, merhamet en çok da alçak gönüllülük ile çalışır. Ve burada kullandığın idrak maddelerinin hızı ile eş orantılıdır. Kalpte yaşamak söylem değil teknik olarak, operasyonel olarak hareket olarak bir gerçeği yakalar…


Artık tek zamanlı küresel bir anlayışa geçmek ve varlığın gerçek zamandaki hız ve adımlarını yakalamak… Objektif tekamül değerlerinin ne olduğunu fark etmek ve o yaratıcılığın içine katılmak…

Biz olgusu kalpte tüm madde katmanlarının önüne geçince, diğer ayrık düşünceler geride kalır bizi yakalayamaz. Ve biz şimdiye kadar imajine etmediğimiz bir huzur sevinç, güzellik alemine dalarız. Alçak gönüllük denen o deneyimlerin ürettiği madde bizi o boyutlara taşır. Hepsinin içinde hareket ettiği toplam enerjinin adına ” Sevgi ” deriz.


Sevgi bizi yüceliklere taşır,

  • Wix Facebook page
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
  • Google Places Social Icon

Adres: :Asmalı Mescit Mah, Asmalı Mescit Cd. No: 19 D: 3 34437 Beyoğlu/İstanbul

T: +90 (212) 245 22 26

T: +90 (212) 245 22 01

E: info@yukseksuur.com

© 2019 Yüksek Şuur Bilimleri Derneği 

Bu site içeriğinin tamamı için, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 15.Maddesi uyarınca içeriğin kısmen veya tamamen kullanılması halinde eser sahibinin ve sitenin ismen belirtilmesi yasal olarak zorunludur.