Yolun Adını Hayat Koymuş


Yön mü, ilerleme mi nasıl tanımlarsınız ya da başka bir şey mi ona göre fonksiyon kazanıyor? Özünde yaratımın izleri var. Işığın potansiyel var oluşunu maddi ortamlara taşıması, hareket ettirmesi. Tek başına hiçbir anlam kaldıramıyor, taşıyamıyor. Bunun adını hayat koymuş.


Her şey kendi biçim ve formunun etrafında gidilecek bir yol hedefi oluşturuyor amaç ve niyetleri ile başlayarak. Durgun olan şeylere amaç katmakla beliren yol fikri insana kadar çeşitlenmesini sürdürerek tüm olasılıkların an’ı oluşturmasıyla devam eden hayatı yaşıyoruz.Yol şimdi de şu an inisiyenin tanımlaması ile adanmışlığı bağlılığı, sadakati ve güvene dayanan erdemleri temsil ediyor. Arkasından ruhsal dünya ve planlar denen kavramsal,boyutsal anlayışlar yer alıyor. Yolumuz ruhsal varlığın entegre olabileceği yere kadar indi. Şimdi farkındalığında duyular ve duyguların dışında inşa olmuş bir boyutta yol kendini görünür kılmış ve akmaya devam etmiş durumda. Her dönemin her realitenin anlayışına göre idrak seviyelerini geliştiren şuursal varoluşları yaratıyor. Yol ve yolcular birbirini dualite aralığında dönüştüren nehir gibi akışa devam edip zaman enerjisinin boyutlara indirgemiş.


Gel gelelim ilerlemenin varlıksal gelişim durumuna, hayatı nasıl kavrayıp nötr gözlemle tüm bu enerjilerin birlikte varoluşunu anlamlı kılmada kendimize düşen rolü anlamak ve başlıca özelliğimizi tanıyabilmek. İnsan kendi başlıca özelliğini şuurlandırarak anladığında hayatı aydınlatır. Kendinin merdivenin hangi basamağında durduğunu hatırladığında yerine ulaşmasında aracılık eden diğer ruhsal varlıkları idrak eder ve hayatın illüzyon olmayan gerçekliğine hizmet etmeye başlar.


Yol kendini eğitmeye başlar ve öğrencileri eğitmen olarak hayatın farklı boyutlarında görünür olmaya başlar. Özgürce bütünsel olanın ilkelerini yaşayıp anlatmaya yükümlülük sayar. İşte hayatın görünen kozmosta kendini bilmeye çalışarak hayat ağacındaki yerini alması...

Kendimizi hayatı yaratırken bulup, adımızı yol ve takip eden inisiye olarak koymamız sonsuz hikaye anlatıcısı olan yaşamlarımızın ufak bir kesiti olabilir.

Yolu yolculuklarda öğreniriz.

Işıkla daha yakın,