Cüneyt
Gültakın

Uyanış Okulları

Üç boyutlu bir alemde, Dünya gezegeninde acıya dayalı bir yaşam içindeyiz. Acı çekiyoruz çünkü arzularımız, şehvetimiz, öfkemiz ve gururumuz var. Zihnimiz özgürleştiğinde, kalbimiz tortulardan sıyrıldığında acı azalmaya başlar.

Tüm doğa titreşen bir enerji alanıdır ve herkes kendi psikolojisine göre titreşir. Bugün insanlık çok düşük düzeyde titreşiyor. Ne yazık ki Güneş düzeyinde, tanrısal güzellikleri yansıtan bir uygarlığımız yok. Dünya, insanların yansıması ve bu yüzden çalışmaya ihtiyacımız var. İçimizdeki tanrısallıkla iletişim kurmalıyız. İçimizde etkinleşmeyi bekleyen tanrısal olanla ilgili merkezlerimiz var. Ruhsal gelişim, varlığımızın her atomuyla ilgilidir. Her zerremiz acıdan özgürlüğe doğru yönlendirilmelidir. Bu büyük bir çaba ve enerji gerektirir.

İnsanlık tarihinde her zaman göksel bilginin öğretmenleri ve okulu olmuştur. Işığın eğitimini veren göksel öğretmenlerin öğrencileri kendisini izleyen bilinçlere aklın ötesindeki bilgi biçimlerini öğretmişlerdir. Kadim bilgeliğin uyanış okulları bir bakıma uygarlık tarihini oluşturmuştur.

Uyanış Okulları hakkında daha fazla materyala ulaşmak için
Yüksek Şuur Dergimizi takip edebilirsiniz.

Dergi sayfasına geçmek için lütfen tıklayınız

mediamodifier_image (1).png
  • Wix Facebook page
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Google Places Social Icon

Adres: : Refik Saydam Cad. Akarca Sok. No.43 D. 3 - 34437 Beyoğlu/İstanbul

T: +90 (212) 245 22 26

T: +90 (212) 245 22 01

E: info@yukseksuur.com

© 2021 Yüksek Şuur Bilimleri Derneği 

Bu site içeriğinin tamamı için, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 15.Maddesi uyarınca içeriğin kısmen veya tamamen kullanılması halinde eser sahibinin ve sitenin ismen belirtilmesi yasal olarak zorunludur.