Eğitim & Uygulamalar

Hayata Dair Okumalar eğitimi, bir varlıksal dönüşüm çalışmasıdır.

Kayıt Olunİletİşİm

Onlİne Eğİtİm

Hayata Dair Okumalar eğitimi, bir varlıksal dönüşüm çalışmasıdır.

Hayata Dair Okumalar eğitimi, bir varlıksal dönüşüm çalışmasıdır. Kişiyi, insan olmanın potansiyelini ortaya koyma yolunda değişmeye ve dönüşmeye hazırlar. Bu çalışma yaşamsal bir yolculuktur. Önce bilgiyi öğrenmekle başlar. Eğitimlerin online kısmı, yaklaşık 12-14 hafta sürer. Eğitimler, Zoom üzerinden canlı bağlantıyla gerçekleşir. Online yapılan teorik eğitimin ardından konaklamalı bir haftasonu eğitimiyle uygulama aşaması gerçekleştirilir.

Önce bilgiyi öğrenmekle başlar.

Kendini Bilme eğitimleri, Georges Ivanovitch Gurdjieff tarafından geliştirilen ve adına “4. Yol” denen çalışma, temelde insan varoluşunun yapısı üzerinedir. Hayata Dair Okumalar eğitimleri bu metodun temellerini aşılar, uygulama yöntemlerini öğretir ve yapılan yanlışlar konusunda canlı geri bildirimlerle rehberlik eder.

Hayata Dair Okumalar, sadece bir kendini bilme çalışması değil, aynı zamanda geçmiş yaşamlardan gelen karmalar, atasal yükler, bu yaşamda oluşmuş bedensel ve ruhsal yaralanmalar konusunda farkındalıklar oluşturan bir bakış açısı sunar. Çeşitli şifa teknikleri ve ezoterik ritüellerin kazanımlarıyla harmanlanmış bir uzmanlıkla, katılımcısına şifayı da davet eder.

Kendini bilmek, yaşam boyu süren bir dönüşüm yolculuğudur. Hayata Dair Okumalar bu yolculuğa başlamak için güvenli bir giriş kapısıdır.

Blog

Dergi

Konferanslar

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimin içeriği nedir?

Kendini Bilme ve Varlıksal Dönüşüm konularında çalışmak isteyen ve Yüksek Şuur Akademi‘ye zaman açısından, uzun dönem devam edemeyecek kişiler için oluşturulmuş, içeriği yoğunlaştırılmış, kısa dönemli butik bir eğitimdir. Özellikle Gurdjieff metodolojisi olan 4. Yol çalışmalarına ağırlık verilerek Kendini Bilme çalışmaları yapılır. Varlıksak dönüşüm ve ruhsal yolculuğunda ilerlemek isteyen kişilere ışık tutar ve yol gösterir. Yılların birikimi ve ustalığıyla harmanlanmış özel tekniklerle hızlandırılmış bir yoldur.

Eğitimi kim veriyor?

Eğitimler, dernek başkanımız Ahmet Cemal Gürsoy tarafından verilmektedir.

Eğitim ne kadar sürüyor?

İçeriğin tamamlanmasına bağlı olarak, yaklaşık 3-4 ay sürer.

Dersler ne sıklıkla yapılıyor?

Hayata Dair Okumalar, haftada bir yapılır.

Ders gün ve saati nedir?

Dersler her dönem katılımcıların çoğunluğunun genel talebine göre değişiklik gösterebilir. Hafta içi gündüz, hafta içi akşam veya hafta sonu olabilir.

Eğitime kimler katılabilir?

Hayata Dair Okumalar, özel ve butik bir çalışma olduğu için grup enerjisiyle uyumlu ve eğitim yoğunluğuna uygun yapıda kişilerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bu sebeple her eğitim dönemi öncesi ön görüşmeler yapılır.

Okuma Grupları

Hayata Dair Okuma Grupları Ahmet Cemal Gürsoy yönetiminde yapılır. Gruplar 7 kişi ile sınırlıdır. 7 kişi toplandığında yeni sınıf açılır. Her grup yaklaşık 4 ay devam eder. Kayıt olmak için üstteki formu doldurabilirsiniz. Arkadaşlarımız en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.